Recenzie

Osobný tréner recenzie

Prečítajte si recenzie našich spokojných klientov, ktorým sme pomohli zmeniť pohľad na fitness, pohyb a tým dokázali prekonávať samých seba a ako im v tom pohol náš osobný tréner.

Lenka Adamová

Keď som s Jožkom začala cvičiť prvý krát bola som asi 3 mesiace po pôrode. Moja nadváha bola 12 kg oproti pôvodnej váhe. Predstava fitness centier vo mne vždy vyvolávala hrôzu a zdesenie. Odpor som si totiž sama vykreovala v mysli, pretože sa nikdy nedostavili žiadne úspechy. Akékoľvek iné pokusy cvičiť u mňa zakaždým zlyhali. V prvom rade preto, že, som nepočúvala trénera, nedodržiavala stravu, odvrávala som. Necítila som sa dobre v prostredí všetkých tých nadšencov Fitness . Po 12 tréningoch s Jožkom som to opäť vzdala pretože som neschudla ani gram. Aj nová rola matky ma natoľko ubíjala, že ešte chudnutie a pohyb mi vtedy prišli ako obrovské trápenie.

Osobný tréner Prešov, fitness,kondičný tréner, chudnutie
Osobný tréner Jozef Zábavník s Lenkou Adamovou

Návrat

Po zhruba roku som sa však k nemu vrátila späť a to rovno s manželom, aby sme začali cvičiť spolu vo dvojici. A tiež preto, aby videl, že sa na tréningoch skutočne maká. Dovtedy si myslel, že to nič ťažké byť nemôže . Tak už aspoň zmenil názor. Tentokrát som už mala síce o 5 kg menej, no stále som verila, že tentokrát to pôjde, lebo som sa tak rozhodla. A naozaj sa to stalo. A prečo? Prestala som odvrávať, sťažovať sa a začala som počúvať Jožka, ktorý taktiež zmenil štýl a taktiku. Páčilo sa nám, že nám venoval prvú hodinu diagnostiky, kde zistil naše možnosti. Keďže som celé tie mesiace cvičila Power jógu, aj ja som fyzicky zosilnela a teda, bola som pripravená začať na sebe konečne makať. Vrátila som sa k zdravému vareniu, pozor žiadne dietovanie, len zdravé stravovanie a kombinovanie potravín, a snažím sa každý tréning odcvičiť najlepšie ako viem. A čo je najdôležitejšie? Počúvam trénera a teším sa na tréning, možno že aj preto, že prvé výsledky sa už dostavili a teraz ideme ďalej. Celkovo som dala dole už 10kg za čo som neskutočne šťastná a Jožkovi aj sebe vďačná. Zmeniť myslenie, naladiť sa pozitívne a prestať donekonečna odkladať pohyb na zajtra sa skutočne odzrkadlilo aj na mojom fyzickom ako aj psychickom zdraví. A v neposlednom rade zveriť sa do rúk odborníkov je po rozhodnutí, druhým dôležitým krokom na Vašej ceste.

Michal Miščík

VIEM ČO CÍÍÍTIŠ, JA CÍTIM TO TIEŽ………….myslím tých čo cvičia, ale aj tých čo necvičia.
Pohyb/šport ako taký je pre človeka veľmi dôležitý, ale každý si svoj cieľ a množstvo pohybu stanovuje sám , čo považujem za dôležité, tak to je cesta k dosiahnutiu tohto cieľa.
Ja som si za svoj cieľ stanovil to aby som sa cítil fyzicky dobre, aby som vedel pracovať s vlastným telom, aby moja chôdza nepripomínala chôdzu zvonára u matky božej, aby som mal kondíciu, primeranú silu a aby som si budoval základ, pre kvalitný život aj vo vyššom veku.
Ale tu správnu cestu k dosiahnutiu môjho cieľa som hľadal dlhšie. Skúšal som to sám, najprv na mentálnej úrovni, typu od zajtra, od pondelka, od nového roku  , následne som si našiel cestu do posilky, ale aj tam som sa najprv cítil ako Krištof K.(GDPR) , keď sa vylodil v Amerike a myslím, že aj pohľady ktoré mi boli venované boli podobné tomu ako na neho pozerali indiáni. Potom prišla pauza, lebo výsledok sa nedostavil. Po čase, keď som usúdil, že brucho nie je podložka pre tanier, som sa rozhodol , že jednoznačne chcem dosiahnuť svoj cieľ, ale musím ísť inou cestou ako doteraz.

Osobný tréner Prešov, kondičný tréner, fitness, chudnutie

Výber trénera

JOZEF…..bol moja voľba, ale nie jediná možnosť . Som typ človeka ktorý kým sa pre niečo rozhodne musí svoju voľbu analyzovať a musí mať zodpovedané otázky, prečo on ? , prečo tak ? nie je lepšia možnosť ? ……a po pár tréningoch som vedel , že som sa rozhodol správne. Jožko je tréner ktorého prístup ku klientom je individuálny, vie koho trénuje, vie aké sú jeho možnosti, kde je jeho potenciál, ale aj kde ma slabé miesta, dbá na kvalitu prevedenia cvikov, má motivačnú schopnosť a rozumie potrebám svojich klientov. Z môjho pohľadu je ale veľmi dôležité, aby tréner trval na svojom tréningovom pláne, aj keď máte zlý deň, aj keď je tlaková níž, proste vždy ak Vám v tom fyzicky niečo nebráni a Jožka veru len tak neukecáte . Ďalšia vec ktorú považujem za nie bežnú pri tréneroch, je pridaná hodnota toho, že Jozef spolu so svojim 3MR tímom buduje komunitu ľudí, ktorá sa motivuje k pohybu……….
Ďakujem Jozefovi za dlhodobú spoluprácu a možno uvedomenie si, že niekedy je práve cesta cieľom.

Katarína Jantošová

Ako začať ? Keď som pred rokom a viac počula slovo posilovňa – fitness, hneď ma to odrádzalo. Mala som v predstavách svalnatých a namyslených chlapov , ženy chudé , veľké stroje , a otázky : čo ja vo fitku budem robiť? Jedného dňa som sa odhodlala niečo robiť pre moje zdravie , keďže mám sedavé zamestnanie 10 až 12h. denne hlava dole , ohnutý chrbát. Začala som pociťovať občasné bolesti v oblasti krčnej chrbtice a krížov.

osobny fitness trener presov, kondicny trener, chudnutie, cvičenie  kondicny trener, osobny fitnes trener, chudnutie, presov, cvicenie

A keďže chcem žiť a zdravo žiť, hľadala som spôsob a niekoho kto by mi s tým pomohol. Známa mi odporučila Ondreja Fedora . Asi po týždni váhania som mu napísala , že sa chcem stretnúť a porozprávať. Dohodli sme stretnutie, urobili prvotné meranie, váženie , diagnostiku tela a dohodli ďalší termín . Prvé tréningy boli ťažké . Ale vždy po odcvičení pod odborným dohľadom som sa cítila zo dňa na deň silnejšia s väčšou energiou. Bolesti ustúpili a ja sa cítim motivovane. Odporúčam každému kto môže nech sa hýbe , telo sa vám zato odvďačí . Slovo NEDÁ SA je výhovorka . VŽDY SA DÁ, len si treba nájsť čas na SEBA SAMÉHO !

Radoslav Harvan

Pred dva a pol rokmi som dostal od svojej manželky darček. 10 tréningov pod dohľadom osobného trénera pre dvoch. Jasne mi tým naznačila že by som mal so sebou niečo robiť. Mal som vtedy 106 kg pri výške 183 cm. V minulosti som zvykol športovať, ale do fitka som nikdy nechodil a považoval som to za obrovskú nudu. Avšak veľmi mi pomohlo, že sme mohli ísť spolu. Na úvod nám urobili vstupnú diagnostiku kde sa pýtali na naše ciele a či nemáme akékoľvek zdravotné problémy alebo obmedzenia a pripravili nám stravovací a tréningový plán podľa našich hlavne časových možností, zvykov a požiadaviek a začali sme.

osobny fitness trener presov, chudnutie, kondicny trener, recenzie

Mojim cieľom bolo dostať sa trochu do formy a síce som tomu veľmi neveril dal som požiadavku, že chcem schudnúť na 90 kg. Začali sme cvičiť a po pár týždňoch bolo vidno jednoznačné výsledky. Po cca pol roku som mal asi 95 kíl.

Nové výzvy

Čo bolo na našom cvičení najlepšie je, že tréneri nám boli schopný predkladať ďalšie a vyššie ciele, ktoré sme na začiatku vôbec nemali a zároveň sa im podarilo vytvoriť okolo seba komunitu ľudí z ktorých sú dnes mnohí mojimi veľmi dobrými známymi a niektorí dokonca dobrými kamarátmi. To nám pomohlo pokračovať v cvičení aj vtedy, keď by sme za iných okolnosti už dávno z výsledkami uspokojili a ktovie či by som dnes na tom nebol podobne ak na začiatku cvičenia. Mnohí určite poznáte ten jojo efekt.

Tréneri 3mr mi pomohli zmeniť životný štýl a to je to čo vnímam ako najväčšiu pridanú hodnotu. Aj po dva a pol roku s nimi trénujem. Za tú dobu mám za sebou odbehnutý polmaratón štyri trialove triatlony, dvakrát štafetový beh od tatier k dunaju na Wings for life som odbehol 20 km a dnes mám váhu 90 kg. A čo je najlepšie mám ďalšie ciele a sny ako absolvovanie polovičného ironmana. A dnes mi to už nepríde ako šialenosť, iba ako výzva.

Mária Goliašová

Nikdy som nebola mušia váha a aj keď som čo – to zhodila , stále som bola ,, Veľká“ A ako to už v živote chodí, vždy sa našiel niekto ,,úprimný“ , kto mi to s radosťou pripomenul. Logicky teda bola váha mojim úhlavným nepriateľom a boj s ňou , celoživotným údelom. Paradoxne však pohyb som vždy milovala. Všetko som chcela skúsiť a nevzdávala sa. Výsledky však neboli adekvátne mojej vynaloženej námahe. Aj keď to chvíľu vyzeralo fajn , časom prišla stagnácia a naberanie váhy.

osobný tréner Prešov, chudnutie
Náš osobný tréner Jozef Zábavník s klientkou Máriou Goliašovou

Diéty, hladovky, stravovacie návyky žiadne. Denne zo seba vypľúvať dušu a efekt minimálny. Konečne som si priznala, že niekde robím chybu. Medzičasom aj dcéra začala cvičiť pod dohľadom trénera a výsledky boli úžasné. Toto potrebujem. Potrebujem kontrolu a trénera. Vedieť čo a ako cvičiť a čo a kedy jesť. Myslela som si , že som pohybovo celkom zdatná keď stále cvičím. Omyl.. Vyšlo najavo, že neviem poriadne ani drep urobiť a telo mám posilňované šírom šárom…Tak mám teda trénera /J. Zábavník/ Sme spolu druhý mesiac  Konečne viem celkom slušne drep a postupne mi pomáha dať do poriadku všetko čo som pokazila. Jeho precízny a profesionálny prístup mi úplne vyhovuje, rovnako ako jeho prejavy spokojnosti či nespokojnosti. Vyrovnaný a umiernený človek.Všetko je tak akurát. Každé ráno keď zazvoní budík na tréning, si vravím , že som blázon..No po tréningu si zasa poviem , že som skvelá, maximálne spokojná a konečne nie som ,,Veľká“  Ďakujem, tréner !

Daniel Michalik

Dano je jedným z našich spokojných klientov😉🏋👍
Spolu s naberaním mojej váhy sa mi postupne začal zhoršovať aj môj zdravotný stav. Preto som sa rozhodol vymeniť leňošenie na gauči za aktívne trávenie času v posilňovni, spolu s mojím osobným trénerom Ondrejom Fedorom.

Osobny fitness trener presov, chudnutie, 3mrsport

Bola to pre neho, ale aj pre mňa výzva, lebo som nikdy predtým aktívne nešportoval. Stále je potrebné ma sledovať, dávať pozor na moje držanie tela, aby som cviky vykonával technicky správne a neublížil si. Okrem toho cviky ktoré mi zaraďuje, sú priamo cielené na moje nedostatky. Spolu s úpravou jedálnička, ktorý mi vypracoval môj tréner, začínam niečo cítiť…a nie je to len svalovka . Je to moja celková zmena k lepšiemu.

Ľubica Mišková

Cvičenie s osobným trénerom vyzerá na prvý pohľad ako luxus. Čo neviem cvičiť? Viem, jasne že viem. Nemám 10 rokov a dokonca ani 20,už som nejakú tú hodinu v telocvični, vo fitku, v športovej hale strávila.
osobny fitness trener presov, chudnutie
Náš osobný fitness tréner Jozef Zábavník s Ľubicou
Napriek tomu stále som ochotná podriadiť sa diktátu trénera a ešte za to aj platiť. Prečo? Lebo napriek mojim životným skúsenostiam s cvičením a športovaním, ma až teraz po tréningoch s trénerom nebolí chrbát. Cvičím cielene a cvičím správne pretože mám trénera, ktorý na to dáva pozor, ktorý vie aké cvičenie je dobré na môj problém a podľa toho ma aj vedie. A ešte s ním je aj celkom sranda.

Vierka Ježíková

Moja nadváha bola už v „červených číslach“, pridružili sa zdravotné problémy, strata kondície bola citeľná. A to som kedysi aktívne cvičila aj tancovala. Už sa to nedalo ignorovať, musela som sa vrátiť k aktívnemu pohybu a zdravšiemu životnému štýlu. Samej sa mi cvičiť nechcelo a ako sa poznám, stále by som to odkladala. Vďaka priateľom som spoznala Ondreja Fedora, ktorý mi nastavil jedálniček, cviky aj optimálnu frekvenciu tréningov.

osobný fitness tréner Prešov, chudnutie
Náš fitness tréner Ondrej s Vierkou

Zo začiatku to bolo pre mňa naozaj utrpenie, ale pomáhal mi, motivoval ma, aby som prekonala svoju pohodlnosť a išla stále ďalej, zdolávala vlastné hranice. Za mesiac a pol som sa dostala z „červených čísel“, čo ma nesmierne prekvapilo, potešilo a motivovalo pokračovať ďalej, cvičiť, chudnúť, zlepšovať si kondíciu a predovšetkým zdravie. Dobrovoľne už chodím po schodoch, vyhľadávam každú príležitosť pre aktívny pohyb
a trénujem s radosťou. Na každý tréning s Ondrejom sa naozaj teším.

Záplava endorfínov z pohybu je už mojou závislosťou a s Ondrejom je na tréningoch naozaj sranda  Je profesionál a dozrie na vás, aby ste cviky vykonávali správne. Ak hľadáte svojho osobného trénera, vrelo ho odporúčam.

Vladimír Verčimák

Sú to už tri mesiace čo som sa rozhodol zmeniť svoj život a začať cvičiť. Keďže mám sedavé zamestnanie a vo svojom voľnom čase som nešportoval, začalo sa to odzrkadľovať ako na fyzickom vzhľade, tak aj na kondícii. Už aj mierne zvýšenie aktivity mi robilo problémy, nevládal som a býval som často unavený. To sa radikálne zmenilo od momentu čo som sa po prvý krát stretol s osobným trénerom Ondrejom Fedorom. Pod jeho vedením sa mi podarilo už za neuveriteľné tri mesiace zhodiť pár kíl a nabrať kondičku.

Osobný fitness tréner
Náš fitness tréner Ondrej Fedor s Vladom Verčimákom

Svojím aktívnym prístupom, profesionalitou a bohatými skúsenosťami mi ukázal, že aj napriek lenivosti a mojim stálym výhovorkám to dokážem zvládnuť, čo sa už odzrkadľuje aj na výsledkoch. Podarilo sa mu ma motivovať natoľko, že som sa stal aktívnym členom tímu SC Road Runners , ktorý sa venuje behu a je pod taktovkou 3MR Sport . Nikdy by som neveril, že ma bude beh niekedy baviť a môžem za to poďakovať práve svojmu trénerovi Ondrejovi , ktorý mi s ním pomáha veľakrát vo svojom voľnom čase aj ako sparing partner. V kombinácii s jedálničkom ktorý mi vymyslel sa cítim skvele, vôbec sa necítim byť unavený, naopak plný sily. Som rád, že som mohol spoznať takého skvelého človeka a trénera akým je Ondrej a každému ho môžem odporučiť. Ďakujem Ondrej

Radoslav Šimko

Bude tomu už rok, keď v mojom živote nastal zlom vo chvíli, keď sa začali nabaľovať zdravotne problémy, ktoré pramenili v tom že som mal nadváhu, málo pohybu a zlú životosprávu. Preto som sa rozhodol že s tým niečo treba robiť, prvé schudnúť, nabrať kondičku a verím že sa zdravotný stav upraví.Keďže som nikdy nešportoval, dokonca aj telesnú výchovu som flákal bolo najrozumnejšie začať cvičiť a meniť životosprávu pod dohľadom niekoho, čo tomu rozumie a vie ma nasmerovať. Pravdupovediac k Jožkovi som sa dostal náhodou a neľutujem to. Myslím, že tak to malo byť. Jeho profesionálnym a hlavne ľudským prístupom vo mne dokázal naštartovať športového ducha a cvičenie ma začalo baviť a to až tak že k tréningom vo fitku pribudol box, behanie a ping pong.

Prvé výsledky

Keď som sa začal hýbať a upravil som si jedálniček, ktorý mi Jožko zostavil sa mi podarilo už zhodiť 15 kg, čo by som sám určite nedokázal. Každým tréningom sa posúvame ďalej, aj napriek tomu že cvičím necítim sa unavene, tak ako kedysi. Mám novú energiu čo sa prenáša aj do môjho súkromného a pracovného života, čo si moje okolie aj všimlo. Ja čo som niekedy mal problém vyšliapať po schodoch, dnes absolvujem charitatívne behy, kde nie je dôležité kto dobehne prvý, ale to že človek vôbec dobehne a podporí dobru vec. Najprv to boli 3,5 km potom 4,5 km a nakoniec 7,1 km čo pre mňa bolo neuveriteľné, takto laťku posunúť a to behom jedného roka!!!! Za toto všetko, vďačím Jožkovi, že ma vedie, usmerňuje, posúva ďalej. Aj napriek tomu, že na každom tréningu pretečú litre potu, stále sa na stretnutie s Jožkom teším. Vrelo odporúčam každému, kto chce svoj život zmeniť k lepšiemu. Lebo ja sa cítim skvele.

Ján Švigar

Nikdy som nemal nejako zvlášť pozitívny vzťah k cvičeniu, dostal som sa k nemu len na hodinách telesnej výchovy, a potom nanajvýš pri zdolávaní schodov a nosení tašiek z obchodu. Hovorieval som si načo mi je dobré chodiť niekoľko krát týždenne do fitka, kde len nezmyselne dvíham nad hlavu ťažké činky. A keď som si aj povedal, že by bolo dobré začať cvičiť aspoň kvôli nejakému pohybu, ostalo len pri tom. Nemal som snahu, motiváciu ani výdrž premeniť slova na skutky.

Prišla však vysoká škola a celé dni nad knihami, málo pohybu, najmä počas skúškového obdobia, čo si vybralo svoju daň. Začal som mať zdravotné problémy – skolióza, kyfóza, k tomu sa pridali bolesti krku, hlavy, krížov. Chodil som kvôli tomu k lekárom, a tí mi odporúčali začať cvičiť. Sám som cvičiť nechcel, aspoň nie hneď od začiatku, vzhľadom k tomu, že som vôbec neovládal techniku jednotlivých cvikov, nevedel som, ktoré cviky, na ktoré partie cvičiť.

Náš osobný tréner Jozef Zábavník s klientom Janom Švigarom.
Čas na zmenu

Preto som sa pustil do hľadania dobrého osobného trénera. Dostal som sa k Jožovi Zábavníkovi. Išlo mi hlavne o to, dať sa do poriadku po zdravotnej stránke a popri tom nabrať nejakú svalovú hmotu. Vysvetlil som Jožovi, prečo chcem vlastne začať cvičiť a on tomu prispôsobil tréningový aj stravovací plán. Myslel som si, že po čase ma cvičenie prestane baviť, že sa mi nebude chcieť chodiť niekoľko krát týždenne do fitka. Tréningy s Jožom boli ale od začiatku super. Jeho prístup je profesionálny, má trpezlivosť, je ochotný ukázať a vysvetliť každý cvik. Dozerá na správne prevedenie každého cviku. Na tréningu sa človek nenudí, jednak pre to, že Jožo cviky obmieňa, pridáva nové, aby cvičenie nebolo veľmi stereotypné, a jednak pre to, že je s ním na tréningu sranda.

Dnes to, že som sa rozhodol cvičiť neľutujem. Odkedy cvičím, môj zdravotný stav sa zlepšil. Skolióza a kyfóza sú takmer preč, krk, hlava a kríže už nebolia. Nabral som aj nejakú tú svalovú hmotu. Aj vďaka Jožovi som zmenil myslenie vo vzťahu k cvičeniu. Beriem to ako príjemné strávenie voľného času a zároveň niečo robím aj pre svoje zdravie. Preto cvičenie s Jožom môžem len odporučiť.

Dada Gardošová

Pred pár rokmi som bola mladá žena, plná elánu a energie. Po skončení školy sa môj život začal postupne uberať smerom pracovnej kariéry, následne aj starostlivosti o moju rodinu, moje dve krásne deti, ktorým som podriadila celý svoj život. Pribudlo pár kíl navyše, ktoré sa ma po druhom pôrode držali ako kliešť . Akosi som strácala tú svoju energiu, ktorou som kedysi tak prekypovala.
Vedela som, že nastal čas na zmenu. Jedného dňa som sa rozhodla, že si utrhnem pár hodín v týždni len pre seba, pošlem do kelu prebytočné kilá a budem hľadať stratenú energiu. Nikdy v detstve ani v mladosti som nešportovala, neinklinovala som k žiadnemu športu a hodiny telesnej výchovy boli pre mňa asi najneobľúbenejším predmetom. Aj napriek tomu som sa rozhodla, že začnem cvičiť .A keďže som vedela, že sama to nedám a skupinové cvičenia ma vôbec neoslovili, rozhodla som sa pre cvičenie vo fitku s osobným trénerom. Mala som síce pochybnosti, či ma to bude baviť , ale povedala som si, že tomu dám šancu. Na základe referencií z okolia som sa rozhodla pre Jožka Zábavníka. A veru, urobila som dobre. Jeho prístup k tréningu je veľmi profesionálny.
Náš osobný tréner Jozef Zábavník s klientkou Dadou Gardošovou
 
Ukáže a vysvetlí každý cvik, dohliada na správnu techniku cvičenia. Tréningy sú všestranné, rozvíjajú silu, výkonnosť aj kondíciu a nikdy nie sú nudnou rutinou. Nie sú pre mňa len o cvičení, ale aj o relaxe a zábave.
Motivácia
Stále ma motivuje ísť ďalej, vie presne, čo dokážem. Pomáha mi dosahovať svoje hranice, posúva ich stále ďalej a ďalej a neustále prekonáva samu seba. Okrem cvičenia vo fitku ma Jožko pomaličky, postupne, nenápadne dostal aj k behu, ktorý sa stal súčasťou môjho života. Spoznala som kopec úžasných ľudí, ktorí tiež pod dohľadom nášho trénera, našli v športovaní svoju vášeň. Stretávame sa aj mimo fitka, mávame pravidelne spoločné bežecké tréningy, ktoré stále prebiehajú vo veľmi príjemnej atmosfére. S Jožkom cvičím už takmer 2 roky. A aj napriek mojim úvodným pochybnostiam, to bolo výborné rozhodnutie.

Dokázal zmeniť moje myslenie. Dnes si už neviem predstaviť fungovanie bez cvičenia, behania. Šport a zdravý životný štýl sa pre mňa stali neoddeliteľnou súčasťou života. Tréningy ma stále dobijú novou energiou, endorfínmi. Našla som vnútornú pohodu, aj svoju stratenú energiu a dokonca aj športového ducha, ktorého predtým nikto vo mne nezobudil. A zato všetko patrí Jožkovi jedno Ďakujem

Facebook